"Scenariusz dla trzech aktorów" - Jubileusz 30-lecia spektaklu

Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona przez wybitnych aktorów z inteligentnym widzem. Prezentujemy Scenariusz dla trzech aktorów – widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, ciętą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu.

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, „teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Widowisko to gwarancja naprawdę przedniej zabawy, autentycznej, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.
Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, którzy wspominają go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością.

W 2017 roku mija 30 lat od premiery Scenariusza dla trzech aktorów w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, który powstał na deskach krakowskiego Teatru Scena STU. Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie spektaklu – wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!

Serdecznie zapraszamy!

Premiera 28 marca 1987

Organizator jubileuszowej trasy ESKANDER

Terminy

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

8 kwietnia 19:00
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
w ramach 16. Elbląskiej Wiosny Teatralnej

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

9 kwietnia 19:00
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Teatr Polski we Wrocławiu

30 września Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

1 października 18.00
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
w ramach XI Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez dotyk”

Nyski Dom Kultury

2 października
Nyski Dom Kultury

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

5 listopada 17:00
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Kontakt

Organizacja imprez

ESKANDER
Dariusz Grzegocki
tel./fax 077 442 02 20
kom. 668 515 513
[email protected]